Akademia Men’s Health

O Akademii

Targi Fit Expo to wydarzenie branżowe, którego ideą jest dostarczanie rozwiązań oraz wiedzy osobom, które zawodowo związane są z fitnessem. Akademia Men’s Health  odbędzie się pierwszego dnia targów, w piątek – 24 i 25 maja –  będzie okazją do spotkania z ekspertami, którzy skupią się na osobie i rozwoju trenera przygotowania motorycznego oraz ewolucji treningu personalnego. Z kolei w części poświęconej biznesowi poruszone i wyjaśnione zostaną zagadnienia skalowania biznesu poprzez odpowiedzialne trenowanie, a także sekrety współczesnego marketingu, czyli mierzenie się ze sztuką wyboru kanałów, narzędzi, a także treści.

Trener Personalny, czyli o wartościach, kwalifikacjach i zaangażowaniu

Akademia Men`s Health, to realizowane wspólnie Bartoszem Groffikiem Prezesem Polskiego Związku Trenerów Personalnych oraz Men’s Health szkolenie przeznaczone dla właścicieli klubów fitness, kadry zarządzającej ośrodkami sportowymi, a także trenerów personalnych. I właśnie tym ostatnim poświęcona jest lwia część wydarzenia. Między innymi dr Dariusz Harmaciński z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który mówi o sobie, że: „fizjoterapeutą jest z powołania, a trenerem z zamiłowania”, dokona oceny oraz przedstawi wpływ zaburzeń w postawie ciała na efektywność procesu treningu personalnego. Doświadczenie, renoma oraz pasja z jaką doktor angażuje się na co dzień w rehabilitację podopiecznych, a także jako wykładowca na kursach dla instruktorów sportu jest gwarancją jakości merytorycznej i użytkowej wartości szkolenia.

Z kolei Piotr Kałużny oraz Bartłomiej Walczak doświadczeni we współpracy z różnymi sportowcami, rozbiorą na części trójbój siłowy i przedstawią tę dyscyplinę w kontekście skutecznego narzędzia kształtowania wzorców ruchowych w treningu personalnym. Trzy boje, czyli od przysiadu ze sztangą na barkach, poprzez wyciskanie sztangi na ławeczce oraz martwy ciąg, to kompleksowy sprawdzian dla siły mięśni całego ciała – a znakomitym i równie kompleksowym źródłem wiedzy dla uczestników kongresu będzie także ten wykład. Poprowadzą go praktycy, zatem zdobytą wiedzę będzie można niezwłocznie wykorzystać podczas treningów personalnych na swoich zajęciach.

W ramach Akademii doświadczeni trenerzy Adam Mazurkiewicz i Paweł Bochenkiewicz pochylą się nad zagadnieniem, które jest wyzwaniem codziennym dla trenerów personalnych, czyli nad indywidualizacją treningu w małej grupie.  Od planowania pracy, poprzez organizację procesu treningowego, który przecież musi uwzględniać różnice w rozwoju poszczególnych uczestników treningu, a różnice te dotyczą i uzdolnień, i podatności na bodźce. Jak prawidłowo dostosować środki treningu i metod do tych różnic będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z tymi specjalistami w ramach Akademii Men's Health podczas Fit Expo.

Kropkę nad i w kwestii motywowania klientów postawi Radosław Warzykowski - coach biznesu i trener przygotowania mentalnego. Autor „11 Kluczowych Elementów Przygotowania Mentalnego w Sporcie” oraz bloga „#9.metr - Skuteczność w sporcie” nauczy  trzech umiejętności angażowania zamiast poświęcania klientów w codziennej pracy trenera personalnego.

Firma w formie – biznes bez zadyszki

Akademia Men's Health obok ścisłe technicznych, merytorycznych  oraz motywujących wykładów dla trenerów, jest również źródłem wiedzy biznesowej. Warto przyjrzeć się zaplanowanemu podczas kongresu spotkaniu z Izabelą Kozakiewicz – menedżerem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem operacyjnym. Znakomita fachowiec, wybrana w 2016 roku do TOP10 Kobiet Rynku Finansowego przez Gazetę Giełdy Parkiet, swój wykład zatytułowała: „Dbaj o swój biznes - trenuj odpowiedzialnie i skaluj swoją działalność”. Jaki pomysł na biznes fitness przedstawi wieloletnia dyrektor regionalna na Polskę, Niemcy, Rumunię i Węgry oraz zastępca dyrektora ds. pionu Retail grupy X-Trade Brokers? Będzie się można dowiedzieć tylko w piątek, 24 maja, podczas targów Fit Expo.

O tym jak ważny jest marketing w branży fitness nie trzeba nikogo z tego biznesu przekonywać. O wadze content marketingu, który ma sprzedawać produkty i usługi będzie dla uczestników Akademii opowiadać Arieta Prusak, założycielka i współwłaścicielka Agencji Moxie. Szykuje się świetne, praktyczne szkolenia o tym jak trwale oraz skutecznie prowadzić kampanie, o Social Mediach i o tym w co i w jaki sposób warto zainwestować.

Co, gdzie i kiedy?

Akademia Men's Health odbędzie się w pierwszym dniu targów Fit Expo, czyli 24 i 25 maja 2019 roku, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Program konferencji dostępny jest na stronie www.fitexpo.com.pl. Bilety są już w sprzedaży, a w ramach zakupu biletu Fit Expo Conference na bileterii: TOBILET.pl jeden bilet upoważnia do wstępu na trzy wydarzenia: Akademię Men's Health, Konferencję Fit Medical oraz na targi FIT EXPO.

PROGRAM

PIĄTEK 24.05.

10.00 - 10.30 REJESTRACJA


10.30 – 10.40 Powitanie
Prof. dr hab. med. Hanna Krauss, Filip Bittner, Andrzej Ciborek

10.40 - 11.15 Trener Personalny - wartość, osobowość i kwalifikacja. 
Bartosz Groffik - moderator, prowadzący konferencję,

11.15 - 12.15 „Ocena oraz wpływ zaburzeń w postawie ciała na efektywność procesu treningu personalnego”
dr Dariusz Harmaciński 

12.15 - 13.15 Dbaj o swój biznes - trenuj odpowiedzialnie i skaluj swoją działalność”
Izabela Kozakiewicz

13.15 - 14.00 „Trójbój siłowy jako skuteczne narzędzie kształtowania wzorców ruchowych w treningu personalnym”
Piotr Kałużny, Bartłomiej Walczak 

14.00 - 15.00 PRZERWA


15.00 - 15.45 Aby przygotować jajecznicę na boczku kura musi być zaangażowana, a świnia musi się poświęcić. Naucz się trzech umiejętności angażowania zamiast poświęcania klientów w codziennej pracy trenera personalnego.”
Radosław Wyrzykowski

15.45 - 16.30 Indywidualizacja treningu w małej grupie - small group PT.
Adam Mazurkiewicz, Paweł Bochenkiewicz 

16.30 -17.15 Efektywny content marketing dla branży fitness (media społecznościowe, blogi, videoblogi, e-booki, webinary).  Content marketing, który sprzedaje: Instagram, YouTube, e-mail marketing bez tajemnic. Skuteczny content marketing. Social Media, blogi, YouTube, e-booki - w co i jak warto inwestować? 
Agencja Moxie, Arieta Prusak


17.15 ZAKOŃCZENIE

Sobota 25.05.

Warsztaty Skuteczny menadżer branży fitness


10.30 – 11.45 Rekrutacja i zarządzanie ludzkim potencjałem
Krzysztof Pakulec

11.55 - 13.10 Skuteczne sposoby pozyskiwania klienta i efektywna sprzedaż
Sebastian Goszcz

13.10 - 13.40 PRZERWA

13.40 - 14.55 Planowanie oraz zarządzanie przychodami i kosztami
Krzysztof Pakulec

15.05 - 16.20 Zasady budowania lojalności klienta w oparciu o standardy Customer Care Process
Sebastian Goszcz


Wydarzenie dostępne dla posiadaczy biletów Fit Expo Conference.