AKTUALNOŚCI

Jakie są najnowsze trendy w zajęciach fitness?

22 lutego 2019

Krótki przegląd najpopularniejszych nowości.

W branży fitness obserwujemy nieustanne i bardzo dynamiczne zmiany w upodobaniach konsumentów. Co rok pojawiają się nowe trendy, a wcześniejsze preferencje ewoluują. Jakich tendencji można spodziewać się w polskich klubach fitness w tym roku?

Według danych opublikowanych przez ClassPass na koniec 2018 roku, w ciągu ostatniego roku nastąpił wzrost o 82 procent frekwencji na zajęciach, które opierają się na wykorzystaniu bieżni. Zdaniem ekspertów ClassPass statystyki te w najbliższym czasie się zwiększą, a zajęcia z wykorzystaniem bieżni będą coraz bardziej popularne. Rozwój tego trendu jest bardzo dostrzegalny zagranicą. Sieć klubów fitness Equinox wykorzystuje „biegnącą rewolucję” i uruchamia samodzielne laboratorium Precision Running Labs – studia, które będą oferować wyłącznie zajęcia Precision Running. Pierwsze studia tego typu otwarto już w Santa Monica w Kalifornii i w Chestnut Hill w stanie Massachusetts.

Inną bardzo popularną aktywnością fizyczną jest obecnie boks. Według ekspertów ClassPass liczba klas bokserskich w całej ich sieci znacząco wzrosła w 2018, zarówno w ramach zajęć z kickboxingu, jak i cardioboxingu.

Kolejna obserwacja dotyczy nie tyle rodzaju zajęć, co ich długości. Coraz bardziej widoczna staje się tendencja do skracania zajęć fitness. Coraz więcej osób szuka zajęć, które trwają 45 minut lub krócej. W studiach fitness widać wzrost liczby tego rodzaju zajęć o 9 procent. Szybki, intensywny trening lepiej wpisuje się w potrzeby konsumentów, którzy chcą jak najszybciej powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Źródło: www.branzafitness.com 

Jak myślicie: nowe trendy przyjmą się w Polsce? A może już teraz widzicie, że pojawiły się w klubach fitness, które odwiedzacie?