AKTUALNOŚCI

Mistrzynie w szkołach

9 października 2018

Medalistki igrzysk olimpijskich i wielu innych światowych imprez przyjadą do Poznania na targi Poznań Sport Expo, które odbędą się już w najbliższy weekend – od 12 do 14 października. Mistrzynie będą przekonywać młode dziewczyny, że warto chodzić na lekcje wychowania fizycznego. Można jeszcze zapisywać się na tę niezwykłą lekcję!

Spotkanie będzie częścią programu „Mistrzynie w szkołach”, który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska z Aten zaprosiła do Poznania medalistki olimpijskie – pięcioboistkę Oktawię Nowacką i wioślarkę Julię Michalską – a także lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic, pływaczkę Alicję Tchórz oraz byłą bokserkę i kick-bokserkę Iwonę Guzowską.

– Chcemy przekonywać dziewczyny, że warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego i uprawiać sport. Pokażemy im, że lekcja wf może być fajna, że może bawić, a jednocześnie pozwalać nam być zdrowymi i pomagać w realizacji marzeń – mówi Jędrzejczak. „Mistrzynie w szkołach” wspiera Always, organizator akcji #JakDziewczyna, która wspomaga uprawianie sportu przez dziewczęta.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach „Mistrzynie w szkołach” w Poznaniu przyjmowane są jeszcze na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W imieniu organizatorów targów Poznań Sport Expo serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej: sportexpo.mtp.pl.