AKTUALNOŚCI

FIT-EXPO 2018 | 2 dzień targów

26 maja 2018

Za nami pierwszy dzień targów FIT-EXPO 2018, przed nami dzień drugi. Jakie atrakcje czekają dziś w programie na zwiedzających?

Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje

Godz. 9:30 – 16:15, Pawilon 15

Konferencja skierowana do profesjonalistów branży fitness, w trakcie której eksperci opowiedzą o efektywnych rozwiązaniach dla biznesu. Drugiego dnia uczestnicy dowiedzą się m.in., na czym polega potęga silnej organizacji, jak wygenerować 74 leady za 200 zł za pomocą FB oraz z jakimi problemami najczęściej spotkać się można w branży fitness. Więcej informacji o Kongresie: http://fitness.mtp.pl/pl/wydarzenia/kongres_fit-expo_trendy_i_innowacje-25-26-05-2018/

Bieg o Puchar FIT-EXPO 2018

Godz. 8:00 – 13:00 , Plac Marka

Wyjątkowy bieg, którego trasa poprowadzi uczestników przez targowe pawilony i schody. Łączna trasa wyniesie ok. 4,5 km. Bieg współorganizowany jest przez Przemysława Walewskiego, słynącego z organizacji nietypowych imprez biegowych, m.in. Biegu Czekoladowego, duathlonu czy Biegu po schodach w Collegium Altum w UEP.

Poznań Fight Show – sparingi bokserskie

Godz. 7:00 – 19:00 , Pawilon 8a

W sobotę zmierzą się ze sobą zawodnicy początkujący. W ramach turnieju walki będą toczyć się równolegle na dwóch ringach. Każda z nich rozegra się na dystansie 2 rund i potrwa 2 minuty. Finaliści w ciągu dnia stoczą 4 pojedynki.

Battle of Iron Wheels

Godz. 10:00 – 17:00, Strefa funkcjonalna

W ramach strefy funkcjonalnej w sobotę odbędzie się Battle of Iron Wheels – zawody crossfitowe kierowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness

Godz. 9:00 – 17:00 , Pawilon 7a

W ramach Mistrzostw odbędą się eliminacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. To już ósma edycja tej sportowej imprezy, jednak w tym roku po raz pierwszy odbędzie się ona w Poznaniu. Mistrzostwa będą mieć miejsce w dniach 26-27 maja 2018 roku. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na wspaniałe, emocjonujące sportowe widowisko, w czasie którego o tytuł Mistrza Polski będą walczyć najmłodsi reprezentanci dyscypliny Fitness.

Konwencja EU4YA by tiguar

Godz. 9:00 – 19:00, Pawilony 15 i 7

Kolejnym sztandarowym już punktem programu FIT-EXPO jest konwencja EU4YA by tiguar. To profesjonalnie zorganizowana impreza będąca swego rodzaju przeglądem nowości wśród warsztatów i szkoleń prowadzonych w najważniejszych szkołach fitness w Polsce. Konwencja adresowana jest zarówno do trenerów fitness, jak i indywidualnych osób, które regularnie chodzą na fitness. By wziąć w niej udział, należy kupić bilet i zarejestrować się na http://euforya.pl/. Konwencja odbywać się będzie przez cały czas trwania targów – do piątku, 25 maja do niedzieli, 27 maja.

Stanowiska sportowe przygotowane przez AZS

godz. 10:00 – 17:00, parking P5

Akademicki Związek Sportowy Poznań zaprasza na przygotowane przez siebie stanowisko. W jego ramach będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i zagrać w ping ponga na przygotowanych przez AZS stołach. Turnieje będą rozgrywać się przez cały czas trwania targów – nie obowiązują na nie dodatkowe zapisy. Wystarczy przyjść, by wziąć w nich udział.

Treningi otwarte na stoisku Red Fitness

Na stoisku marki Red Fitness odbywać się będą otwarte treningi, w których może wziąć udział każda zainteresowana osoba bez wcześniejszych zapisów:

godz. 14.30-15.00 (pilates w domu – krótkie treningi z taśmami)

godz. 15.00-15.30 (mocny brzuch – krótko i na temat)

Treningi otwarte na stoisku klubu Feniks

Na stoisku klubu Red Fitness odbywać się będą otwarte treningi, w których może wziąć udział każda zainteresowana osoba bez wcześniejszych zapisów:

godz. 11:00, Power Joga – instruktor Hanna Jaskuła,
godz. 15:00, Fit Boks – instruktor Dorota Norek oraz Ewelina Pękalska
godz. 15:45, Cross Boks – instruktor Dorota Norek oraz Ewelina Pękalska

Pokaz treningowy FORMOZA

godz. 13:30 – 14:30

Elitarna Jednostka Wojskowa FORMOZA z Gdyni w trakcie pokazu treningowego zaprezentuje specjalistyczny sprzęt oraz wykona pokazowy bieg sygnowany własną nazwą i hasłem: „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Komandosi opowiedzą o selekcji do jednostki i trudach codziennej służby. Jedno jest pewne: wojskowego klimatu, mocnego wycisku i żołnierskiej musztry nie zabraknie!

Pełen program wydarzeń: Fit Expo_Program wydarzeń.pdf.